ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفند ماه 1398 برگزار می شود. جهت ثبت نام کافیست نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه 09190735916 پیامکٰ یا واتساپ و یا تلگرام نمایید. "" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبانٰ، 02 اسفند ماه 1397 و 12 اردیبهشت 1398 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 09 اسفند و 16 اسفند 1397 و 18 مهرماه و 02 آبان ماه 1398 ماه در دانشگاه علم و صنعت با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

دلایل نرخ پایین تبدیل مقاله به اختراع

پورعابدی تشریح کرد

دلایل نرخ پایین تبدیل مقاله به اختراع

 

به گزارش وبسایت مقاله نویسی ISI20 به نقل از ایسنا :معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به دلایل نرخ پایین تبدیل مقاله به اختراع در ایران معتقد است: در آینده این روند می‌تواند بهبود یابد.

دکتر محمدرضا پورعابدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که  نرخ تبدیل مقاله به فناوری یا فناوری‌های مستخرج از مقالات تولیدی در کشور ما با استاندارد کشورهای توسعه‌یافته فاصله‌ دارد، گفت:  بخشی از این فاصله طبیعی است زیرا ما در سال‌های اخیر رشد بسیار زیاد تعداد دانشجویان را در حوزه تحصیلات تکمیلی شاهد بودیم و مقالات زیادی در نتیجه‌ پژوهش‌های دوره کارشناسی ارشد و دکتری تولید شده است.

وی افزود: علاوه بر آن، ممکن است از سوی بدنه اجرایی کشور با اعلام نیازی روبه‌رو نباشیم و اصلا نیازی وجود نداشته باشد که بتوانیم این پژوهش‌ها را به صورت کاربردی و مسئله‌محور انجام دهیم.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به بهبود شرایط در آینده افزود: فکر می‌کنم در آینده هم به دلیل شرایط حال حاضر کشور و هم شرایطی که در آینده وجود خواهد داشت و هم این که تصمیم نظام بر این است که  کشور به صورت دانش‌بنیان اداره شود، تغییرات محسوسی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

پورعابدی یکی دیگر از نرخ پایین تبدیل مقاله به اختراع را ثبت نشدن فناوری‌های مستخرج از مقاله در آمارهای جهانی دانست و افزود: با توجه به دسترسی ما برای ثبت فناوری و هزینه‌هایی که این  عمل در سطح کشورهای غربی دارد، شاید فناوری‌هایی هم تولید می‌شود اما در آمار جهانی لحاظ نمی‌شود اما در آینده این روند می‌تواند روند مثبت‌تری باشد.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با اشاره به این که هدف این نهاد فعالیت‌های کاربردی و رفع نیازهای کشور بوده است، گفت: بنابراین، نرخ تبدیل مقاله به اختراع  با آن چه درباره تمام مقالات ایران بیان می‌شود متفاوت است. بیش از ۸۰ درصد پروژه‌هایی که در جهاد دانشگاهی انجام می‌دهیم کاربردی است؛ یعنی کارفرما دارند و این کارفرما منتظر است که از نتایج آن استفاده کند.

وی افزود: درصد کمی هم که با منابع مالی خود جهاد دانشگاهی انجام می‌شود بیشتر برای فاز صفر پروژه‌ها است که ما بتوانیم مطالعات خود را تکمیل کنیم و امکان‌سنجی‌های اولیه‌ای را برای ورود به آن حوزه کاری و دانشی انجام دهیم تا اگر مثبت بود وارد پروژه شویم.

پورعابدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی درباره تاثیرات نپیوستن ایران به FATF بر ارتباطات بین‌المللی جهاد دانشگاهی گفت: پیوستن یا نپیوستن ایران به FATF شاید بیشتر بحثی اقتصادی باشد و من هم در آن خیلی تخصصی نداشته باشم. در حال حاضر تحریم‌ها در عین این که مشکلات بسیار زیادی را برای ارتباط پژوهشگران ما و تامین مواد و تجهیزات ایجاد کرده اما  فرصت‌های بسیار خوبی را هم پیش روی ما قرار داده تا به توان داخلی توجه بیشتری کنیم و از آن استفاده بیشتری کنیم، به هر حال هر چه که بتواند ارتباطات ما را تسهیل کند در حوزه پژوهش و فناوری هم می‌تواند تاثیر داشته باشد و هر آن چه که ارتباطات بین‌المللی ما را محدود کند قطعا می‌تواند مشکلاتی را برای ما ایجاد کند.

 

پورعابدی تشریح کرد

دلایل نرخ پایین تبدیل مقاله به اختراع

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفندماه 1398 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار می شود. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 06 دیماه ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 ، 26 مهر و 03 و 24 آبان ، 02 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه علم و صنعت در 09 و 16 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک