ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 42 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفند ماه 1398 برگزار می شود. جهت ثبت نام کافیست نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه 09190735916 پیامکٰ یا واتساپ و یا تلگرام نمایید. "" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبانٰ، 02 اسفند ماه 1397 و 12 اردیبهشت 1398 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 09 اسفند و 16 اسفند 1397 و 18 مهرماه و 02 آبان ماه 1398 ماه در دانشگاه علم و صنعت با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

موتور جستجوی اسناد علمی

پیاده‌سازی موتور جستجوی اسناد علمی با بیش از ۴ میلیون متادیتا/مراجعه روزانه ۱۵ هزار پژوهشگر

به گزارش وبسایت مقاله نویسی ISI20 به نقل از ایسنا محققان یکی از شرکت‌های فناور اقدام به راه‌اندازی موتور جستجوگر برای دسترسی به اسناد علمی و پژوهشی کردند و به گفته آنها در برهه‌ای که اینترنت قطع شده بود و دسترسی به گوگل دشوار بود، این موتور امکان دسترسی محققان به اسناد علمی را فراهم کرده بود.

مهدی نیکنام، بنیانگذار موتور جستجوی "علم‌نت" در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: محصولی که ما طراحی کردیم، یک موتور جستجو با کاربرد برای جستجوی اسناد علمی فارسی است.

وی با بیان اینکه چالشی در کشور برای دسترسی به اسناد علمی فارسی داریم، اظهار کرد: در خارج از کشور سامانه‌هایی مانند "گوگل اسکالر" و "میکروسافت" برای دسترسی به اسناد لاتین ایجاد شده است، ولی در داخل کشور هیچ سامانه‌ای برای جستجوی اسناد علمی فارسی نداریم.

نیکنام با بیان اینکه ما تلاش کردیم که این خلا را در کشور مرتفع کنیم، خاطرنشان کرد: در این راستا موتور جستجو برای اسناد علمی موجود در محیط وب طراحی کردیم و در حال حاضر چهار میلیون و ۵۰۰ هزار متادیتا از طریق این موتور جستجو قابل جستجو است.

وی جستجو از طریق این موتور را شامل کتاب، مقاله کنفرانس، مقاله نشریات و پایان‌نامه دانست و یادآور شد: برای طراحی این موتور از گوگل اسکالر الگوبرداری کردیم و با توجه به بازخوردهایی که از دانشجویان دریافت کردیم، در موتور جستجوی علم نت یکسری سرویس‌هایی را طراحی کردیم که در حال حاضر در سامانه‌هایی مانند گوگل اسکالر هم نیست.

این محقق حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به قابلیت‌های این موتور جستجو، توضیح داد: وقتی کاربری اقدام به جستجو می‌کند، به کاربر اعلام می‌شود که با این کلیدواژه واردشده در سال‌های گذشته چه میزان تحقیق انجام شده است. این داده برای پژوهشگران بسیار مهم است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، این موتور امکان معرفی محققان حوزه‌های تحقیقاتی به سایر پژوهشگران را فراهم می‌کند تا از این طریق دانشجویان و پژوهشگران با محققان حوزه‌های مورد نظر خود آشنا شوند.

نیکنام، کاهش زمان و هزینه‌های تحقیقات برای دانشجویان و پژوهشگران را از مزایای این موتور جستجو ذکر کرد و گفت: یکی از چالش‌های حوزه پژوهش این است که محققان بعد از خواندن مقاله‌ای درصدد ارتباط گرفتن با نویسنده آن مقاله هستند و ما از طریق تشکیل رزومه علمی برای محققان این موضوع را مرتفع کردیم.

به گفته وی، با عضویت رایگان پژوهشگران در سامانه این موتور و ارائه اطلاعات تماس آن‌ها، امکان ایجاد ارتباط میان محققان فراهم خواهد شد.

بنیانگذار موتور جستجوی علم نت، خاطر نشان کرد: در حال حاضر رزومه ۵ هزار پژوهشگر در این موتور ثبت شده است و امیدواریم با پیشرفت و توسعه این موتور و تکمیل شدن رزومه‌ها، بتوانیم راهی برای برقراری ارتباط بیشتر میان محققان و پژوهشگران با یکدیگر فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این موتور جستجو در همه حوزه‌های اسناد علمی فارسی قابل دسترس است، اظهار کرد: ما فرآیند ورود اطلاعات را نداریم، بلکه از اطلاعات سایت‌هایی که اقدام به بارگذاری اسناد علمی مانند پایان‌نامه‌ها و مقالات پژوهشی می‌کنند، استفاده شده است.

نیکنام یادآور شد: از آنجایی که بر اساس قانون هر نشریه پژوهشی باید یک سایت رسمی داشته باشند، ما تاکنون حدود ۳ هزار سایت مستقل نشریات را شناسایی کردیم و از طریق این موتور امکان دسترسی به محتوای این سایت‌ها فراهم شده است.

نیکنام با تاکید بر اینکه پروژه موتور جستجوگر علم نت به عنوان یکی از پروژه‌های ملی محسوب می‌شود، اظهار کرد: در فاز دوم پروژه جویشگر بومی، طرح موتور جستجوگر علم نت به تصویب رسید، ولی متاسفانه با تغییرات ایجاد شده در دولت، سیاست‌ها متفاوت شد و این طرح مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

مجری طرح ادامه داد: این در حالی است که در برهه‌ای که اینترنت دچار اختلال و قطع شد، یکی از نیازها، جستجوی اسناد علمی از طریق گوگل بود و از آنجایی که دسترسی به گوگل مشکل بود، در آن زمان تعداد کاربران ما به شدت افزایش یافت و نشان داد که این موتور جستجوگر قادر به تامین نیازهای علمی محققان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که اینترنت وصل شده است، تعداد کاربران ما کاهش نیافته است؛ چراکه با آشنایی کاربران با سامانه ما، آن‌ها همچنان در حال استفاده از این سامانه هستند.

نیکنام با بیان اینکه در حال حاضر این سامانه راه‌اندازی شده است، گفت: بر اساس آمارها روزی ۱۵ هزار پژوهشگر از خدمات این موتور بهره می‌برند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفندماه 1398 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار می شود. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 06 دیماه ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 ، 26 مهر و 03 و 24 آبان ، 02 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه علم و صنعت در 09 و 16 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک