ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفند ماه 1398 برگزار می شود. جهت ثبت نام کافیست نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه 09190735916 پیامکٰ یا واتساپ و یا تلگرام نمایید. "" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبانٰ، 02 اسفند ماه 1397 و 12 اردیبهشت 1398 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 09 اسفند و 16 اسفند 1397 و 18 مهرماه و 02 آبان ماه 1398 ماه در دانشگاه علم و صنعت با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

منع همکاری پژوهشگران آمریکا با ایران

به گزارش وبسایت مقاله نویسی isi20 به نقل از ایسنا :مسئول پردیس‌های دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تاثیر منفی تهدیدات و تحریم‌های رئیس جمهور آمریکا بر تعاملات بین‌المللی دانشگاه‌های ایران، گفت: بنا بر ادعای یک استاد آمریکایی‌، آنها رسما از همکاری با ایرانی‌ها در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی و غیره منع شده‌اند.

دکتر رجبعلی برزویی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح تاثیر تحریم‌ها بر تعاملات بین المللی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: مشکلات بین المللی دانشگاه‌ها را می‌توان در دو بخش برون مرزی و درون مرزی تقسیم کرد. در واقع واقعیت این است که امروزه در بخش بیرونی تحریم‌ها، همچنین فضای تبلیغاتی و تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، تاثیرات منفی و جدی بر تعاملات بین المللی دانشگاه‌ها گذاشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سفر علمی اخیرم به چین، یکی از اساتید حوزه ریاضی آمریکا که در کنفرانس علمی نیز شرکت داشت تمایل زیادی برای برگزاری کنفرانس بعدی در ایران را ابراز کرد،‌ چرا که در حوزه ریاضی محققان زیادی در ایران فعالیت می‌کنند و وقتی من به او گفتم که ما می‌توانیم کنفرانس بعدی را در ایران برگزار کنیم که او صراحتا عنوان کرد که در اخبار کشور آمریکا رسما اعلام شده که آنها نمی‌توانند هیچ گونه همکاری در زمینه‌های  اقتصادی، علمی و فرهنگی با ایرانیها داشته باشند و این استاد همچنین عنوان کرد درصورت سفر به ایران ممکن است در برگشت بسیاری از فرصت‌ها را از دست بدهد.

مسئول پردیس‌های دانشگاه شهید بهشتی خاطر نشان کرد: آن چه که در حال حاضر به عنوان واقعیت وجود دارد این است که اساتید و پژوهشگران آمریکایی از همکاری با ایرانیان منع شده‌اند. این در حالی است که کشورهایی نظیر چین و روسیه و هند و همچنین اساتید و محققان کشورهای دیگر که تصمیمی برای مهاجرت به کشور آمریکا ندارند، استقبال بسیار خوبی از همکاری با کشور ایران دارند اما در مقابل کسانی که نگاهی به فعالیت های علمی با کشور آمریکا دارند، چندان تمایلی به همکاری با دانشگاه‌های ما ندارند و به خاطر نگرانی از عواقب آن، یقینا به ایران سفر نمی‌کنند.

مدیر کل اسبق دفتر گسترش آموزش عالی خاطرنشان کرد: پیشنهاد من این است که در شرایط فعلی، دانشگاه‌ها به سمت همکاری با کشورها و محققانی بروند که هنوز تمایلی برای شکل گیری تعامل با کشور ما دارند. کشورهای نظیر چین، روسیه، هند و کره جنوبی از جمله کشورهایی هستند که محققان، اساتید و پژوهشگران این کشورها مایلند با کشور ما همکاری داشته باشند. بنابراین بهتر است که بجای اینکه اصرار داشته باشیم حتما با محققان آمریکایی و اروپایی تعامل کنیم با محققان توانمند در سایر کشورها همکاری کنیم.

دکتر برزویی همچنین تاکید کرد: با توجه به این که من مسئولیت مجله بین المللی سیستم‌های فازی ایران را عهده دار هستم و با توجه به اینکه این مجله به عنوان یک نشریه بین المللی Q1 و ISI  فعالیت می‌کند طی دو سال گذشته تعداد Submit از کشورهای اروپایی و آمریکایی در این نشریه به شدت کم شده است و این بیانگر این است که آنها حتی ترس این را دارند که مقالات خود را در نشریه ما که در ایران فعال است، ثبت کنند.

استاد تمام دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با بیان این که انتشار مقالات دانشگاه‌های ما در نشریات علمی با مانع مواجه می‌شود، گفت: بطور مستقیم من در رشته ریاضی نشنیده‌ام که بدلیل تحریم مقاله ما را چاپ نکنند اما غیر مستقیم بارها شده است که ما مقاله‌ای را برای انتشار به یک نشریه ارسال کردیم و این مقاله یک سال بدون پاسخ باقی مانده است و سپس با ایراد غیر معقول و غیر منطقی بازگشت خورده است به گونه‌ای که اخیرا مشاهده کردم برخی از همکاران ما برای این که مقالات آنها در نشریات بین المللی زودتر منتشر شود مقاله‌ای که توسط خود آنها نوشته شده است را با یک استاد خارجی مشترک می‌شوند و از آنها می‌خواهند که مقالات را ارسال کنند، چرا که شانس پذیرش مقاله در این شرایط افزایش پیدا می‌کند.

وی همچنین در خصوص محدودیت‌های داخلی تعاملات بین المللی دانشگاه‌ها نیز گفت: در کشور ما هنوز شرایط برای همکاری‌های بین المللی نظیر دعوت از محققان خارجی و همچنین اجرای برنامه‌های مشترک بطور کامل فراهم نیست و در این زمینه ضعف‌های زیادی وجود دارد مثلا اگر یک محقق خارجی را به کشور دعوت کنیم و حتی اگر بخواهیم هزینه‌ای نیز پرداخت نکنیم در حوزه گرفتن ویزا یا غیره با مشکل مواجهیم. در واقع ما به هیچ طرقی نمی‌توانم یک استاد خارجی را برای مدت یک سال در ایران حفظ کنیم چرا که باید مدام به دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی اعم از اداره کار، مالیات و ... مراجعه کنیم.

دکتر برزویی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که ما حتی نمی‌توانیم از نظر قانونی به محققان خارجی در داخل کشور حقوق پرداخت کنیم حتی این افراد رایگان هم نمی‌تواند در کشور حضور داشته باشند، در حالی که اساتید و پژوهشگران ما در کشورهای خارجی چنین مشکلاتی ندارند اگر چه این مشکلات به طرقی در حال حل شدن است اما این اقدامات روتین نیست. امیدواریم وزارت امور خارجه و وزارت رفاه وکار به وزارت علوم و وزارت بهداشت کمک کنند تا این موانع رفع شوند و بتوانیم تعاملات بین المللی خود را به راحتی انجام بدهیم.

استاد دانشگاه شهید بهشتی همچنین امکان انتقال پول و پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس و رزرو هتل توسط اساتید و پژوهشگران به خارج از کشور را غیرمقدور دانست و گفت: تا جایی که من اطلاع دارم ما نمی‌توانیم پولی را جهت رزرو هتل یا شرکت در کنفرانس خارجی پیش از شروع کنفرانس پرداخت کنیم و معمولا این هزینه ها نقدی و حضوری پرداخت می شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفندماه 1398 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار می شود. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 06 دیماه ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 ، 26 مهر و 03 و 24 آبان ، 02 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه علم و صنعت در 09 و 16 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک