ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفند ماه 1398 برگزار می شود. جهت ثبت نام کافیست نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه 09190735916 پیامکٰ یا واتساپ و یا تلگرام نمایید. "" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبانٰ، 02 اسفند ماه 1397 و 12 اردیبهشت 1398 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 09 اسفند و 16 اسفند 1397 و 18 مهرماه و 02 آبان ماه 1398 ماه در دانشگاه علم و صنعت با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

دفاع از پایان‌نامه در سه‌ دقیقه

دفاع از پایان‌نامه در سه‌ دقیقه

ایسنا/البرز چهارمین دوره از مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از پایان‌نامه در البرز برگزار شد و سه پایان‌نامه در حوزه صنعت لاستیک‌سازی، دارویی و باستان‌شناسی در این مسابقه برگزیده شدند.

احمدرضا فیروزی، رئیس جهاد دانشگاهی البرز در مراسم ابتدایی چهارمین دوره مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از پایان‌نامه که در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، گفت: مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای یک سبک جهانی است که ابتدا در دانشگاه کوئینزلند استرالیا راه اندازی و بعد فراگیر شد.

به گزارش وبسایت مقاله نویسی isi20 به نقل از ایسنا، فیروزی افزود: مدلی که ما در کشور شاهد آن هستیم بر همان اساس اما با مقداری بومی سازی شکل گرفته است؛ نگاهی که به این مسابقات وجود دارد این است که دانشجویان بتوانند با صنعت و بازار ارتباط ایجاد و یک ایده را از مرحله آغازین به ظهور برسد و فرایند لازم روی آن انجام و عملیاتی شود.

این مسئول در خصوص اینکه چرا زمان سه دقیقه برای دفاع از پایان نامه در نظر گرفته شده است هم گفت: واقعیت این است که سرمایه‌گذاران معمولا زمان زیادی برای شنیدن ندارند بنابراین استفاده از کمترین کلمات برای ارائه یک پایان نامه می‌تواند بیشترین اثرگذاری را داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به اهمیت تبدیل یک ایده به یک ثروت و محصول گفت: یکی از هدف‌هایی که باید در کشور دنبال آن باشیم بحث تجاری است یعنی یک ایده را به مرحله‌ای برسانیم که کار تجاری سازی روی آن صورت بگیرد، در بحث شرکت‌های دانش بنیان که الان خیلی اهمیت پیدا کرده و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم خیلی جدی پیگیر آن هستند، یکی از نگاه‌های جدی همین است که یک ایده راه به مرحله تجاری سازی برسانند.

وی با بیان اینکه ما در جهاد دانشگاهی تلاش کردیم این اتفاق را به انواع مختلف صورت دهیم خاطرنشان کرد: برخی مواقع شاهد پژوهش‌هایی هستیم که  خاک می‌خورد، اگر نگاه جدی و کاربردی داشته باشیم قطعا می‌توانیم بهتر عمل کنیم و استفاده بهتری از حوزه پژوهش ببریم.

فیروزی افزود: یکی از مدل‌هایی که به عنوان یک مدل موفق در این بخش می‌توان مثال زد، مدل پژوهشگاه رویان است که یک اکوسیستم کامل را شکل داده و بخش های مختلف مورد نیاز جامعه از جمله در بحث تحقیقات، شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه‌هایی که خدمات را به جامعه ارائه کنند را در کنار خود پیش بینی کرده است؛ بنابراین اگر می خواهیم در حوزه پژوهش نقش داشته باشیم باید چنین اکوسیستم‌هایی را در نظر بگیریم.

وی در ادامه اعلام کرد: در حوزه پایان نامه‌ها کار خوبی دیگری که جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی پیگیر هستند بحث جشنواره پایان نامه‌های کاربردی و کارفرمایی تحت عنوان جشنواره امیرکبیر  است که کلید آن زده شده و برای اولین بار قرار است اجرا شود.

این مسئول افزود: نگاه ما در این موضوع این است که اگر قرار است پایان نامه‌ای انجام شود از ابتدا نیاز محور باشد چون یکی از مشکلات ما عدم توجه به نیاز جامعه است، اگر بتوانیم به سمتی برویم که نیاز را محور اصلی قرار دهیم کار بهتر پیش می رود.

فیروزی با بیان اینکه جشنواره پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی در نیمه راه است گفت: این خیلی کمک می کند که دانشجویان به سمت کارهای کاربردی یا کارفرمایی بروند و امیدواریم در ادامه جریانی باشد برای سوق دادن پایان نامه‌ها به سمتی که رد پای بیشتری در جامعه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، دفتر تسهیلگری کسب و کار با همکاری جهاد دانشگاهی در اتاق بازرگانی البرز مستقر شده تا خلأ میان دانشگاه و صنعت را پر کند.

در ادامه این برنامه، هفت پایان نامه ارائه شد و در نهایت داوران، پایان‌نامه «طراحی شبکه تأمین زنجیره لاستیک در ایران» نوشته «محمدرضا فضلی» برای رفع چالش التهاب در بازار در صورت قطع توزیع لاستیک در بازار، کاهش هزینه تولید و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی به عنوان پایان نامه نخست، «طراحی، سنتز و بررسی خواص ضد سرطانی نانوذرات اگزالی پالادیوم زیست سازگار به کمک عصاره زردچوبه در مقابل سلول‌های سرطان کولورکتالHCT116» برای مقابله با سرطان روده نوشته «نسیم گلستان نژاد» به عنوان پایان نامه دوم و «پیاده سازی الگوی مرجع مفهومی سی داک (CIDOC CRM)برای حوزه باستان شناسی ایران» نوشته «معصومه نیک نیا» برای طراحی الگویی به منظور ارائه اطلاعات کاربردی از اشیاء موجود در موزه‌ها به بازدیدکنندگان به عنوان پایان نامه سوم انتخاب شد.

در سه دقیقه سرمایه گذار را جذب کنید

دکتر ابوالفضل میرزازاده استاد گروه صنایع دانشگاه خوارزمی و از داوران مسابقه در خصوص داوری ارائه‌ها و روند این مسابقه گفت: به همه هفت نفر تبریک می گویم چون امروز هفت پایان نامه بسیار خوب داشتیم و انتخاب پایان نامه های برتر بسیار مشکل بود.

وی افزود: هدف اصلی این مسابقات این است که در مدت کوتاهی پروژه را به نحوی ارائه دهید که سرمایه گذار را جذب کند و وی بتواند به پیشنهاد شما برای سرمایه‌گذاری بر روی طرح فکر کند.

میرزازاده با بیان اینکه ارائه باید برای داوران و مخاطبان ملموس باشد تا ارتباط لازم برقرار شود، گفت: اکثر ارائه ها این نکته را رعایت کرده بودند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ارائه در سه دقیقه مشکلات خود را دارد، چون باید پژوهش که در مدت زیادی انجام شده را در زمان کم ارائه داد، در هر حال امیدواریم دوستانی که به مرحله بعدی راه پیدا کردند موفق باشند و به بقیه پایان نامه‌ها هم توصیه می‌کنم شانس خود را برای سال‌های بعد از دست ندهند چون موضوعاتی خوبی داشتند.

دفاع از پایان نامه در سه دقیقه نشان از توانمندی است

سعید قاسمی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز هم در پایان این مراسم گفت: برد و باخت در مسابقات این چنینی به معنای این نیست که افرادی که عنوان خاصی کسب نکرده اند انسان‌های موفقی نباشند همین که این توانمندی در شما وجود داشت که روی صحنه حاضر و در سه دقیقه حاصل تلاش خود را ارائه دهید این نشان از تونمندی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفندماه 1398 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار می شود. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 06 دیماه ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 ، 26 مهر و 03 و 24 آبان ، 02 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه علم و صنعت در 09 و 16 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک