ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفند ماه 1398 برگزار می شود. جهت ثبت نام کافیست نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه 09190735916 پیامکٰ یا واتساپ و یا تلگرام نمایید. "" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبانٰ، 02 اسفند ماه 1397 و 12 اردیبهشت 1398 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 09 اسفند و 16 اسفند 1397 و 18 مهرماه و 02 آبان ماه 1398 ماه در دانشگاه علم و صنعت با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

الزام دانشجویان به چاپ مقاله

تخلفات علمی مختص دانشگاه آزاد نیست/الزام دانشجویان به چاپ مقاله در نشریات دانشگاه

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تخلفات علمی در تمام دانشگاه‌ها وجود دارد و مختص دانشگاه آزاد نیست، گفت: دانشگاه آزاد در رویکرد دوره جدید تأکید ویژه‌ای بر ارتقای کیفی پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها دارد و مکانیزم‌هایی را هم برای کنترل و نظارت دقیق بر تحقیقات قرار داده است.

بابک نگاهداری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تأکید ویژه بر ارتقای کیفی پژوهش‌ها در رویکرد جدید این دانشگاه، الزام دانشجویان دکتری به چاپ یک مقاله از رساله دکتری در نشریات علمی دانشگاه، مکلف کردن دانشجوی دکتری به ارائه سمینار در کنگره‌های علمی، ابلاغ استفاده از سامانه مشابهت‌یاب به تمام واحدها و اصلاح مقررات تشویق مقالات را از جمله راهکارهای اعمال نظارت متمرکز کیفی دانشگاه بر خروجی رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها دانست.

وی یکی از این مکانیزم‌ها را چاپ مقالات رساله‌های دکتری در نشریات دانشگاهی عنوان کرد و توضیح داد: ۳۸۷ نشریه علمی داریم و در حال سامان‌دهی نظام نشریات علمی درون‌دانشگاهی هستیم تا از ترم بعد این الزام را به وجود بیاوریم که دانشجویان دکتری یک مقاله از رساله‌های دکتری خود را در این نشریات به چاپ برسانند.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سیستم پژوهشگاه دانشگاه، نظارت متمرکز کیفی بر خروجی رساله‌های دکتری را از طریق هیئت تحریریه و هیئت داوری مجلات علمی انجام می‌دهد که البته فقط به این کار بسنده نکرده‌ایم.

نگاهداری افزود: همایش‌ها و کنگره‌های علمی دانشگاه را سامان‌دهی کردیم که در هر رشته گرایش حداقل دو همایش یا کنگره علمی در دانشگاه آزاد برگزار کنیم و هر دانشجوی دکتری مکلف باشد در این کنگره‌ها یک ارائه سمینار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از طریق کمیته‌های علمی کنگره بر خروجی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها نظارت کیفی را انجام می‌دهیم.

ابلاغ استفاده از سامانه مشابهت‌یاب به تمام واحدها

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:سامانه مشابهت‌یابی را واحد نجف‌آباد دانشگاه آزاد راه‌اندازی کرده و به طور جدی آن را به واحدها ابلاغ کردیم و پیگیر هستیم که تمام واحدها برای مشابهت‌یابی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها از این سامانه استفاده کنند.

نگاهداری افزود: مقررات تشویق مقالات را هم اصلاح کردیم؛ از جمله اینکه در باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دستورالعملی وجود داشت و بر اساس آن هر دانشجویی از هر دانشگاه اگر مقاله‌ای می‌نوشت که با مهر تأیید دانشگاه آزاد اسلامی همراه بود، مشمول تشویق قرار می‌گرفت. این در حالی است که در آنجا هیچ نظارتی بر محتوا، صحت و رعایت اخلاق پژوهشی مقالات نمی‌شد.

وی ادامه داد: این قانون و دستورالعمل را لغو کردیم و این نوع مقالات مروری را که بدون پشتوانه پژوهشی و طرح پژوهشی شناسنامه‌دار تهیه شده، مورد تقدیر قرار نمی‌دهیم. همچنین اجازه نمی‌دهیم دانشجویان غیر از دانشگاه آزاد برای بهره‌مند شدن از تشویق مالی هر نوع مقاله با هر کیفیتی به اسم دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ برسانند. این تدابیری است که به صورت سلبی و ایجابی انجام دادیم و مقررات ناصحیح را اصلاح کرده و نظارت خود را اعمال کردیم.

روایتی از فریز کردن بودجه پژوهشی

وی در پاسخ به اینکه بودجه پژوهشی امسال افزایش پیدا کرده یا خیر، توضیح داد: امسال تلاش بر این شده که بودجه پژوهشی دانشگاه تثبیت شده و از طریق فریز کردن ردیف‌های بودجه پژوهشی، امکان هزینه‌کرد این بودجه را برای سایر مصارف جاری دانشگاه از بین ببریم و هرگونه درآمد غیرشهریه‌ای پایان‌نامه‌ای که داریم (درآمد شهریه متغیر پایان‌نامه‌ای یا پولی که دانشجویان برای ثبت‌نام واحد پایان‌نامه می‌پردازند) هزینه‌کرد کارهای پژوهشی بشود.

نگاهداری با بیان اینکه این درآمد به سه حوزه پژوهش، فناوری و فناوری اطلاعات اختصاص پیدا می‌کند، گفت: بر این اساس هر منبع درآمدی هزینه‌کرد مصرف در همان حوزه می‌شود. این سیاستی است که در بودجه ۹۹-۹۸ابلاغ شده و مورد تأکید ریاست قرار گرفته است.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به منفک شدن معاونت‌های پژوهش و فناوری، هدایت پژوهش‌های کاربردی به چه صورت انجام می‌شود، تصریح کرد: معاونت پژوهش و فناوری را جدا نکرده، بلکه به دلیل اهمیت زیادی که در دوره جدید به فعالیت‌های نوآورانه و تجاری‌سازی فناورانه می‌دهیم، آن‌ها را از یکدیگر مجزا کرده‌ایم.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: حوزه تجاری‌سازی فناوری، نوپدید است و نباید تحت‌الشعاع حوزه پژوهش قرار گیرد؛ بر این اساس فعالیت‌های آن نیز باید به طور ویژه و اختصاصی در قالب معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه دنبال شود.

نگاهداری تشریح کرد: ارتباط کارکردی وسیعی با معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه داریم و یک روح در دو بدن هستیم. در عین حال دانشجو می‌تواند کارهای خودش را در هر یک از این معاونت‌ها دنبال کند. ما قطب‌های علم و فناوری را تعریف کردیم و قطب‌های دانشگاه را به جاهایی از دانشگاه اختصاص می‌دهیم که مراکز رشد، تحقیقاتی و انجمن‌های آن با هم همسو باشند و در یک حیطه اختصاصی کار کنند. در آن صورت مجوز قطب را برای آنجا صادر می‌کنیم. این سیاستی است برای آنکه همنوا و همسو کردن پژوهش، فناوری و نوآوری محقق شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفندماه 1398 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار می شود. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 06 دیماه ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 ، 26 مهر و 03 و 24 آبان ، 02 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه علم و صنعت در 09 و 16 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک