ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفند ماه 1398 برگزار می شود. جهت ثبت نام کافیست نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه 09190735916 پیامکٰ یا واتساپ و یا تلگرام نمایید. "" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبانٰ، 02 اسفند ماه 1397 و 12 اردیبهشت 1398 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 09 اسفند و 16 اسفند 1397 و 18 مهرماه و 02 آبان ماه 1398 ماه در دانشگاه علم و صنعت با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

فارسی نویسی و ارزیابی پایان‌نامه‌ها

معاون علوم انسانی دانشگاه آزاد :

شاخص فارسی نویسی به ارزیابی پایان‌نامه‌ها اضافه شد

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پایان نامه ها و مقالات از این پس با زبان معیار مطابق با فرهنگستان زبان و ادب فارسی ارزیابی و نظارت می شوند.

عبدالحسین خسروپناه؛ معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برنامه این دانشگاه برای گسترش «زبان علمی فارسی»، با اشاره به نگرانیهای مقام معظم رهبری نسبت به فرسایش زبان فارسی و نیز بیانات ایشان که همواره بر توجه به زبان فارسی و ترویج زبان صحیح و معیار، تاکید داشته اند اظهار داشت: زبان فارسی باید به زبان علم دنیا تبدیل شود؛ یعنی آنقدر تولید علم و پژوهش و فناوری در کشور ایران رشد و توسعه یافته و با زبان فارسی منتقل شود که سایرین برای کسب دانش، ملزم به یادگیری زبان فارسی شوند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید در جامعه دانشگاهی، علمی و آموزش و پرورش، آموزش زبان فارسی جدی گرفته شود ادامه داد: کشورهای متعددی زباندان فارسی هستند به طور مثال؛ در ترکیه دپارتمانی در دانشگاه آتاتورک و همچنین دانشگاه استانبول وظیفه آموزش زبان فارسی را عهده دار هستند و شاهنامه فردوسی، مثنوی مولوی و سایر کتب ادبی را از زبان فارسی به ترکی استانبولی ترجمه می‌کنند.

خسروپناه در ادامه با انتقاد از بی توجهی برخی اساتید دانشگاه در استفاده درست از زبان فارسی، گفت: در ایران برخی از اساتید، متأسفانه برخی واژگان فارسی را صحیح تلفظ نمی‌کنند، یا درست نمی‌نگارند و یا به درستی بیان نمی‌کنند که این موضوع یک ضعف در این بخش محسوب می‌شود.

وی یکی از سیاست‌های دانشگاه آزاد را اهمیت بخشیِ ویژه به زبان فارسی برشمرد و افزود: بنا داریم با راه اندازی دوره‌های توانمندسازی، امکانی فراهم کنیم تا اساتید نسبت به ادبیات فارسی، مفاهیم و معارف و اندیشه‌ای موجود در زبان فارسی، تقویت شوند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی «نظام نشر ملی» در این دانشگاه بیان کرد: در راستای ایجاد این نظام، قرار است در وهله نخست کتاب‌ها و مجلات با زبان معیار و ویرایش معیارِ موجود در کتاب‌های فارسی چاپ شوند و در دومین اقدام، دوره‌های توانمندسازی اساتید و دانشجویان برگزار شود.

خسروپناه اضافه کرد: سومین اقدام، نظارت بر مجلاتی است که در رشته‌های مختلف اعم از علوم پایه، مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی به چاپ می‌رسند؛ به گونه‌ای که این مجلات و همچنین مقالات باید با زبان معیار منتشر شوند که ماحصل این نظارت‌ها، تقویت زبان فارسی در دانشگاه است. زبان معیار همان چیزی است که در فرهنگستان زبان و ادب فارسی بر آن تاکید شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، یک گروه تخصصی تحت عنوان «زبان فارسی» وجود دارد که این گروه نظارت بر وضعیت زبان فارسی در دانشگاه را برعهده دارد.

این مقام مسئول همچنین از نظارت جدی بر پایان نامه‌های دانشجویان، رساله‌ها و مقالات در این زمینه خبر داد و گفت: معمولاً رساله‌ها و پایان نامه از نظر ساختاری، روشی و علمی ارزیابی می‌شوند و ما به دنبال این هستیم که بر اساس شاخص‌های فارسی نویسی و زبان و ادبیات فارسی آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم.

خسروپناه در پایان ضمن تاکید بر اینکه توجه به زبان معیار باید در آموزش و پرورش نیز مورد تاکید قرار گیرد، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند از کتاب‌های اصیل گلستان سعدی و بوستان سعدی که از تأثیرگذارترین کتاب‌های نثر در ادبیات فارسی به شمار می‌روند، استفاده کند تا این زبان در همان دوره ابتدایی و متوسطه به درستی به دانش آموزان منتقل شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 اسفندماه 1398 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار می شود. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 06 دیماه ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 ، 26 مهر و 03 و 24 آبان ، 02 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه علم و صنعت در 09 و 16 اسفند ماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک