ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 آذر ماه 1397 روز جمعه تشکیل و برگزار شد. دوره بعدی 12 بهمن 1397 روز جمعه"" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبان ماه 1397 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

انتقاد از تولید بی‌حد و اندازه مقاله

رئیس فرهنگستان علوم در بزرگداشت روز مهندس مطرح کرد؛

انتقاد از تولید بی‌حد و اندازه مقاله/در آموزش عالی "اندازه" را نگه دارید

رئیس فرهنگستان علوم مهندسان را سازندگان این جهان و مثالِ انسان در زمانه مدرن دانست و اظهار کرد: مهندسان با تفکر سیستمی خود باید بیش از پیش در ساختن این جهان سهیم باشند.

به گزارش وبسایت مقاله نویسی isi20  به نقل از ایسنا، رضا داوری اردکانی در مراسم بزرگداشت روز مهندس و تجلیل از استادان، مهندسان و پژوهشگران جوان برجسته مهندسی منتخب این فرهنگستان که امروز، 5 اسفند ماه برگزار شد، با بیان اینکه مهندسین منتخب این فرهنگستان، افراد بزرگی هستند که صحبت‌های مهمی را به زبان ساده بیان می‌کنند، این افراد را دارای سلامت تن و خوشفکر توصیف کرد و گفت: گزینش این افراد بی‌هیچ مزد و منت، داوطلبانه و با تعلق به علم انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما همین تعلق خاطر به علم موجب توسعه بی‌قاعده آموزش عالی شده است. اگر بشود این موضوع را به نحوی سامان داد و مدیریت کرد، انتظار می‌رود که کشور رتبه‌های بالاتری را نیز به لحاظ جایگاه علمی کسب کند.

وی در همین زمینه و با توجه به سخنان یکی از مهندسان برگزیده در رابطه با رتبه کشور از نظر کیفیت و کمیت مقالات، ادامه داد: این رتبه‌ها در حالی کسب شده است که اگر مقالات و دستاوردهای مهندسان ایرانی مقیم آمریکا، اروپا و… محاسبه می‌شد، ایران جایگاه علمی بالاتری نیز پیدا می‌کرد.

رئیس فرهنگستان علوم با بیان اینکه مهندسان نباید تنها به نوشتن مقاله اهتمام ورزند، این امر را خدمت به علم ایران و جهان دانست و افزود: با این حال این را نباید فراموش کرد که مهندسان از قرن 19 تاکنون در بنا کردن این جهان سهیم بوده‌اند.

 داوری اردکانی یکی از وظایف مهم فرهنگستان علوم را تجلیل از علم دانشمندان عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری این مراسم نیز اقدامی در همین راستا به شمار می‌آید.

وی در سخنانی ضمن انتقاد از تولید بی‌حد و اندازه مقاله، بیان کرد: تولید بیش از اندازه حرمت و عزت آن را می‌کاهد. عدل یعنی اندازه؛ در همه امور (از جمله آموزش عالی) اندازه را نگه دارید.

رئیس فرهنگستان علوم تصریح کرد: علی‌رغم آن که هر چه علم و دانشمند بیشتر باشد، بهتر است، اما این را نیز باید در نظر گرفت که چنین چیزی مختص جهانی است که در آن وظیفه هرکس از پیش مقرر شده باشد.

داوری اردکانی با بیان اینکه در جهان مدرن، برخلاف جهان قدیم، هر کس شغل و حرفه خود را انتخاب می‌کند، بار دیگر بر رعایت اندازه تأکید کرد و گفت: این‌طور نباشد که در جایی لنگ بیندازیم و در جای دیگر بیش از اندازه تولید کرده باشیم.

وی تناسب علم و تکنولوژی را موضوع مهم دیگری دانست و خاطرنشان کرد: این وظیفه حکومت‌هاست که توازن و تناسب بین این دو را رعایت کنند. جوانی که کار علمی می‌کند نمی‌تواند در حوزه مالی فعالیت داشته باشد.

رئیس فرهنگستان علوم در پایان ضمن ابراز امیدواری برای برقرار شدن توازن بین علم مهندسی، صنایع و…، تجلیل از مهندسان برجسته را مایه خوشبختی دانست و افزود: این خدمت مهمی به شمار می‌آید که اثرات معنوی و اخلاقی دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 آذر ماه 1397 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار شد. دوره بعدی در 12 بهمن سال 1397 در تهران. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 18 آبان ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 مهرماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک