ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خوش آمدید به وبسایت تخصصی ISI20 ++ ++ نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 آذر ماه 1397 روز جمعه تشکیل و برگزار شد. دوره بعدی 12 بهمن 1397 روز جمعه"" ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 15 شهریور و 05 و 26 مهر , 03 و 24 آبان ماه 1397 در دانشگاه تهران با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 22 تیرماه 1397 در دانشگاه بقیه الله العظم با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 18 اسفند 1396 در شهر زیبای رشت با تدریس دکتر مهدی عشقی در مرکز جامع روانشناسی استان گیلان برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 01 آذرماه 1396 در شهر زیبای تبریز با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 26 مهرماه 1396 با تدریس دکتر مهدی عشقی در شهر زیبای الیگودرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، استان لرستان برگزار شد. ++ ++ بیست و پنجمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی استاد مهدی عشقی در تاریخ 29 تیر ماه 96 روز پنجشنبه(تعطیل رسمی) برگزار شد. ++ . ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در تاریخ 31 تیرماه 1396 با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI ++ ++ پایان‌ نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند.

سالانه ۹ هزار رساله دکتری دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران :

سالانه ۹ هزار رساله دکتری در دانشگاه تهران تدوین می شود

رئیس دانشگاه تهران گفت: سالانه حدود ۹ هزار رساله دکتری در دانشگاه تهران تدوین می‌شود که این می‌تواند بخش بزرگی از اقتصاد کشور را تامین کند.

به گزارش وبسایت مقاله نویسی ISI20 به نقل از مهر، دکتر محمود نیلی احمد آبادی در مراسم رونمایی از محصولات فناورانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که صبح امروز در دانشکده تربیت بدنی این دانشگاه برگزار شد، خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۸۰ نمی توانستیم به کاربردی کردن فناوری و دستاوردهای حاصل تلاش محققان فکر کنیم؛ اما اکنون به مرحله ای رسیده  ایم که به فکر به روز کردن فناوری و به دنبال تصویر سازی نقشه راه برای اقتصاد آینده به واسطه فناوری داخلی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید هم اکنون طوری برنامه ریزی کنیم که بتوانیم مشکلات کشور را با فکر و فناوری رفع کنیم، گفت: اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم کشور با فقر و چالش های زیادی مواجه خواهد شد.

نیلی با بیان اینکه ما هیچ راهی جز این برای رفع چالش‌های موجود نداریم،‌ یادآور شد: ما در گذشته تجربیاتی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری‌های خارجی، خرید فناوری خارجی، تمرکز بر تولید داخلی و سیاست‌های جایگزینی صادرات با واردات را داشته ایم، ولی همچنان با فقر و بیکاری دست به گریبان هستیم و این در حالی است که اگر همه سرمایه‌ها در کنار هم قرار گیرد، شاهد اتفاقات بزرگی در حوزه اقتصاد خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه برون رفت کشور از چالش های اقتصادی، تمرکز شرکت‌های دانش‌بنیان بر تولید محصولات با فناوری‌های پیشرفته است، گفت:بانک جهانی سرمایه گذاری در حوزه شرکت های نفتی را منع کرده زیرا آلودگی های نفتی ایجاد می کنند؛ به همین دلیل بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها باید به سمت صنایع پاک، سبز و انرژی‌های تجدیدپذیر برود.

رئیس دانشگاه تهران بیان کرد: ایران در حوزه انرژی‌های خورشیدی به دلایل دانش و پتانسیلی که دارد می‌تواند سرآمد باشد و در میزان پیشرفت کشور تاثیرگذار؛ اما در این زمینه کند پیش می رود و در مقابل، کشورهای فاقد آفتاب،‌ بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها را در این حوزه انجام داده‌اند.

نیلی احمد آبادی با بیان اینکه فعالیت شرکت های دانش بنیان در زمینه صنعت، تجارت و خدمات به بلوغ نرسیده است، خاطر نشان کرد: تعداد بازیگران این حوزه محدود هستند؛ بازیگران همان اساتید و دانشجویان هستند.

به گفته رئیس دانشگاه تهران، در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طرح شکوفایی را اجرایی کردیم که به واسطه آن توانسته‌ایم ۲۰۰ پایان‌نامه را حمایت کنیم.

وی افزود: سالانه حدود ۹ هزار رساله دکتری در دانشگاه تهران تدوین می‌شود که این می‌تواند بخش بزرگی از اقتصاد کشور را تامین کند.

نیلی عنوان کرد: اگر کشش بازار و متقاضی فناوری وجود نداشته باشد خود به خود سرمایه‌ای به سمت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان جذب نمی‌شود؛ این موضوع مانع رشد خواهد شد.

وی تاکید داشت: در حال حاضر حجم قراردادهای دانشگاه در حال افزایش است و تحولات فعالیت‌های دانش‌بنیان به سمت تولید فناوری‌های پیشرفته نیست،‌ از این رو باید بندهایی در قانون بودجه بیاید تا جهت‌گیری به سمت تولید محصولات های‌تک صورت گیرد.

رئیس دانشگاه تهران بیان داشت: در صورتی که در بودجه سال جاری بند قانونی در نظر گرفته شود که شرکت‌های دانش‌بنیان تشویق و موظف شوند در حوزه فعالیت‌های پیشرفته و فعالیت‌های دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری کنند، راهکار مناسبی برای برون‌رفت از مشکلات کنونی خواهیم داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اخبار سایت

نکات آموزنده: ++ خواندن انسان را کامل مي‌کند؛ سخنراني او را مي‌سازد و نوشتن به او دقت مي‌آموزد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 09 آذر ماه 1397 روز جمعه با تدریس استاد مهدی عشقی در تهران برگزار شد. دوره بعدی در 12 بهمن سال 1397 در تهران. ++ ++ کارگاه کاربردی پروپوزال نویسی 18 آبان ماه روز جمعه برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاه تهران در 15 شهریور و 05 مهرماه با تدریس دکتر مهدی عشقی برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی در دانشگاههای بقیه الله, تهران در تاریخهای 21 تیر و 15 شهریور ماه 1397 برگزار شد. ++ ++ کارگاه روش تحقیق کاربردی در شرکت سایپا در تاریخهای 9 دیماه 1395 برگزار شد و دوره بعدی در 16 دیماه 1395 برگزار شد. ++ ++ کارگاه مقاله نویسی ISI در دانشگاه مالک اشتر تهران در 31 تیرماه 1396 برگزار شد. ++ ++ کارگاه کاربردی مقاله نویسی ISI در 06 خرداد ماه 1395 روز پنجشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. ++ ++ کارگاه دیگر مقاله نویسی ISI در 20 اردیبهشت ماه 1395 روز دوشنبه با تدریس استاد مهدی عشقی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد. ++ ++ بیست و یکمین دوره کارگاه پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی با رویکرد روش تحقیق کاربردی و استخراج مقاله در روز جمعه 01 مرداد 95 در تهران برگزار شد. ++ ++ دوره های برگزاری شده در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، و در شهرستانهای، دانشگاه تبریز (سه دوره)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، کالج دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس، مرکز جامع روانشناسی استان گیلان (رشت)، اصفهان (باغ زیبای غدیر)، موسسه آموزشی وزارت بازرگانی)شهر زیبای شیراز، تبریز میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، دانشکده فنی حرفه ای سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با شرکت پژوهشگران فعال این شهرها برگزار گردید. ++ امیدواریم شهر بعدی، شهر زیبای شما باشد. ++ وبسایت مقاله نویسی ISI20 ++ ++ فاتح یک قله، به آنجا حمل نشده است.

تبلیغات

مطالب ناب مقاله ای

جدیدترین مطالب (اخبار دکتری - دانشگاهی)

مطالب ویـــــژه

طراحی سایت : شرکت ایفانت | سئو : سایت آمابک